A napokban rendezték meg a Giro del Friuli Juniores háromnapos versenyt,amely az olasz junior versenyek egyik legrangosabb eseménye.A 30 csapatot és több,mint 180 versenyzőt felvonultató mezőnyben az összes meghatározó olasz utánpótlás csapat rajthoz állt,külföldi együtteskènt pedig egyedül az MBH Bank Cycling Team Junior kapott meghívást.

Csapatunkat Berencsi Benedek,Ferenczi Andor,Forgács Patrik,Fortuna György és Pósta Zsombor képviselte.A versenyen Hódiné Szűcs Lilla,Gilberto Simoni,Garamszegi László “Ottó”,és Sáfár Tamás segítette a versenyzőket.

A verseny különleges hangulatát tovább fokozta,hogy a második szakasz befutója a legendás Piancavallo emelkedőjén volt,ugyanott,ahol kettő nappal korábban még a Giro D’Italia mezőnye és a rózsaszín trikóért harcoló versenyzők küzdelmét nézhettük élőben.

Az első szakaszt számos bukás nehezítette,azonban versenyzőink jó helyezkedéssel és némi szerencsével valamennyi komolyabb incidensből kimaradtak.A mezőnyhajrával záruló nap után mindenki tudta,hogy a verseny érdemben a másnapi hegyi befutón,a Piancavallón fog eldőlni.

A második szakaszon így is történt.A hegyi befutót megelőző emelkedők már jelentősen megtizedelték a mezőnyt,a Piancavallo pedig végleg darabokra szedte.Az emelkedő igazi hegyimenőknek kedvez,jelenleg ilyen karakterű versenyzőnk még nincs a csapatban,ennek ellenére tisztességes helytállást mutattak a fiúk.A legjobb eredményt Berencsi Benedek érte el,aki mintegy öt perc hátránnyal teljesítette a legendás mászást.

A nap egyetlen komolyabb vesztesége Fortuna György kiesése volt.Gyuri végig kiválóan helyezkedett és jó formában versenyzett,azonban két bukás után kénytelen volt feladni a versenyt.Szerencsére komoly sérülést nem szenvedett.

Az utolsó szakasz jóval nyugodtabbnak ígérkezett,és a bukások száma is jelentősen csökkent,ugyanakkor a verseny intenzitása továbbra is rendkívűl magas maradt.Az MBH Bank Cycling Team Junior végig kezdeményezően versenyzett.Berencsi Benedek több alkalommal is szökésbe került,hosszú kilométereket töltve az élcsoportban,míg Ferenczi Andor és Pósta Zsombor szintén aktívan vállalt szerepet a támadásokban és a verseny alakításában.

A verseny végül egy meredek emelkedőkkel és technikás kanyarokkal tarkított városi körpályán dőlt el.A befutó is emelkedőn vezetett a történelmi városközpont felé,ahol Berencsi Benedek az előkelő 5. helyen érkezett célba.Ez egy ilyen erősségű nemzetközi mezőnyben már kifejezetten figyelemre méltó eredmény.

Fotó: ATPhotography

A három nap során ismét bebizonyosodott,hogy jó úton járunk.A versenyzők nemcsak fizikálisan fejlődnek,hanem taktikailag és mentálisan is egyre érettebbek.A cél már nem csupán az,hogy jelen legyünk ezekben a rendkívűl erős nemzetközi mezőnyökben,hanem,hogy alakítsuk is a versenyeket.A Giro del Friuli során többször is kezdeményező,támadó szerepben láthattuk a fiúkat,ami jól mutatja,hogy egyre bátrabban és egyre nagyobb önbizalommal vállalnak irányító szerepet az ilyen erősségű mezőnyben is.

A következő állomás a lengyelországi Velo Bank Tour of Sleza négy napos versenye lesz ,ahol ugyanez a tudatos ,érett és csapatként gondolkodó versenyzést várjuk a fiúktól.Ezt követen pedig már az országos bajnokság mezőnyversenye kerül a fókuszba,amely a szezon egyik legfontosabb célja csapatunk számára.

Sáfár Tamás ,a csapat alapítója így értékelte a hétvégét:

“Az olasz junior kerékpársport továbbra is a világ egyik legerősebb utánpótlás -közege.Itt nincs könnyű verseny,minden kilométerért meg kell dolgozni.Számunkra az eredmények mellett legalább ilyen fontos,hogy a fiúk egyre érettebben,egyre tudatosabban versenyeznek.Már nemcsak követjük a versenyeket,hanem egyre többször alakítjuk azokat.A Giro del Friuli során többször láttuk versenyzőinket támadó szerepben,ami azt mutatja,hogy jó irányba haladunk.A következő fontos állomás Lengyelország lesz,de már az országos bajnokság is a látóterünkben van.Bízom benne,hogy az itt megszerzett tapasztalatok hamarosan eredményekben is visszaköszönnek.”

Gilberto Simoni kétszeres Giro D’Italia győztes is pozitívan értékelt;a fókuszáltság mellett a csapategységet méltatta,hiszi,hogy ebben rejlik a csapat ereje.